Michaela Zoubková

1) Jak oslovíš slečny, které přijedou na DC?

Ahoj holky, vidím vás poprvé a vidím vás ráda. Když se děvčata sjíždějí, je to napínavé. Která kdy a čím přijede, jaké budou, která je vlastně která. Máme seznam v ruce a pak se najednou ke jménům začnou přiřazovat tváře a později osobnosti a příběhy… U autobusu bude určitě čekat vedoucí s uvítací cedulí a na prahu poutního domu ostatní s otevřeným srdcem…

Takže holky, nebojte se, přijeďte!

2) Jaká je tvoje role v týmu?

Jsem hlavní vedoucí pobytu, takže mám první slovo a často i poslední 🙂 Mám zodpovědnost za to, aby vše proběhlo podle plánu, a když se něco nedaří, musím rychle vymyslet náhradní řešení. Na druhou stranu mě moc těšilo minulý rok, že účastnic nebyl zdaleka plný počet, takže jsem měla čas a příležitost každou z nich poznat trošku blíž.

3) Jaká je tvoje zkušenost s křesťanskou mládeží?

Vyrostla jsem ve velkém pražském sboru. Jak šel čas, vedla jsem nejdřív dorost, poté mládež. Pak pauza, protože jsem se vdala a narodily se mi děti. V té době jsem se věnovala spíše ženám (zejména maminkám). Děti dorůstají, tak se zase vracím k mládeži. Ve sboru, kam chodím, vedu v současné době projekt mládežnických bohoslužeb, kde se snažím motivovat mladé lidi k tomu, aby se zapojili do církve, uvědomili si, že jsou její součástí a hlavně, že ji můžou ovlivnit. Že vůbec můžou ovlivnit věci kolem sebe…

Myslím, že dnešní generace čelí daleko větším výzvám, než ty předchozí. Mladí lidé často nemají pevnou půdu pod nohama, nemají vzory, nemají se s kým identifikovat, dobro a zlo už je relativní a „Pravdu“ má každý svoji a nedotknutelnou. A ještě k tomu všemu od nich prakticky nikdo nic nečeká… Křesťanská mládež, ve snaze obstát v životě ve společnosti i ve sborech, často k tomu všemu nezřídka čelí velkému riziku dvojího života, života v pokrytectví. Protože církev je jen pro ty „hodné“…

4) Proč jedeš (znovu) na Draft Camp?

Minulý ročník byl pro mě hlubokým zážitkem. Velmi náročný, ale dobrodružný a požehnaný týden. Pokud mám věnovat svůj letní volný čas nějakému projektu, tak ať je to Draf Camp.

5) Jaká je tvoje výrazná vlastnost?

Tady musí být, že je to umění vést druhé, jinak by mi nikdo nevěřil tu roli hlavní vedoucí, že 🙂 Ve skutečnosti je to tak, že se ráda bavím a jsem ráda ve společnosti. Pokud to nespadá do kategorie „vlastnost“, tak ještě jednu charakteristiku: rychle myslím, rychle mluvím, jsem hned se vším hotová a málokdy domýšlím všechny následky. Ale jinak umím být fakt laskavá a milá, když na to přijde :))

Amy Funka

1)  Jak oslovíš slečny, které přijedou na DC?

Vezměte Draft Camp jako příležitost k osobnímu růstu, jako příležitost k rozvíjení vztahů a v neposlední řadě ke službě druhým.

Moc ráda bych jim rovnou řekla: Fakt je lepší (a zábavnější) být v životě silnou Boží ženou než prostě průměrnou ženou… ale nevím, jak by se na to tvářily…

2) Jaká je tvoje role v týmu?

Přestože se hodně snažím, stále mě trochu limituje moje čeština. Proto mám odpovědnost za aktivity, které si můžu připravit předem, a jsou trochu méně orientované na jazyk. Například vedu seznamovací hry, rozcvičky a podobně, spíše než denní reflexe nebo diskuse na dané téma. Umím dobře věci organizovat a udržet jejich směr. Proto mám zodpovědnost také za účetnictví a fotodokumentaci 🙂

3) Jaká je tvoje zkušenost s křesťanskou mládeží?

Myslím, že jedna z nejdůležitějších věcí je vytvořit atmosféru, kde se mladí lidé cítí bezpečně a nebojí se klást otázky a při tom pracovat nebo „zápasit“ se svou vírou.

Vedla jsem dorost a mládež v USA a ve Skotsku. V ČR znám mnoho mladých lidí v CB Smíchov, ale nejsem v roli oficiální vedoucí. Mnozí z mých studentů angličtiny jsou křesťané. Teď například učím šesťáky a sedmáky v Písku v ZŠ Cesta.

4) Proč jedeš (znovu) na Draft Camp?

Chci být u toho, když se snažíme, aby dívky viděly, jaký můžou mít vliv na svět kolem sebe a jak silné můžou být v Kristu. Obávám se, že bez zvláštní investice (jako je třeba Draf Camp) můžou dívky získat dojem, že nejvyšším cílem dobré křesťanské ženy je učit v nedělní škole (to je samozřejmě důležitá služba, ale není to všechno!) A nejvyšší cíl, který jim předkládá společnost? Být správně štíhlou, přepracovanou a na všechno si stěžující ženou. Asi to zní dost pesimisticky, ale těžko tam hledám nějakou jinou výzvu. Boží království má o dost lepší cíl nebo standard – plný život v Kristu!

5) Jaká je tvoje výrazná vlastnost?

Některé.. mnohé. Nevím, co říct 🙂 Třeba, když slíbím, že něco udělám, tak to udělám a udělám to pořádně.

Často se pouštím do věcí, o kterých nevím, zda je budu moc udělat dobře. Vidím v tom věrnost. Někteří lidé se mě snaží povzbudit, abych se cítila sama sebou jistější. Neboj se, to zvládneš.. Ale JE to pro mě těžké a dělám to pořád.

Připadá vám, že si tyhle dvě věci protiřečí? Tak to jsem celá já.

Dominika Kružíková

1)  Jak oslovíš slečny, které přijedou na DC?

Ahoj děvčata! Jsem ráda, že pojedete na DraftCamp, kde se spolu můžeme osobně setkat a více se poznat. Těším se na silné zážitky!

2) Jaká je tvoje role v týmu?

Budu tu pro vás, když budete potřebovat cokoliv probrat, sdílet se, zasmát se, modlit se..

3) Jaká je tvoje zkušenost s křesťanskou mládeží?

Mezi mladými křesťany se pohybuju vlastně celý život. Setkala jsem se s lidmi, kteří poznali Boha a nechali se jím cele proměnit. Také s těmi, kteří se rozhodli žít bez Boha. V naší církvi jsem členem aliance, která se zabývá mládeží a pořádá pro ně různé akce. Pořádáme konference pro mládež, letní mládežnické campy a další menší akce. Nyní vedu s manželem skupinu mladých v Praze a velice nás to baví a rozvíjí.

4) Proč jedeš (znovu) na Draft Camp?

Chci poznat další životy mladých dívek, toužím vidět, jak Ježíš proměňuje jejich životy. Chci tam být pro vás a zároveň se naučit něco nového od každé z vás.

5) Jaká je tvoje výrazná vlastnost?

Myslím, že jsem dobrá v naslouchání a povzbuzování. Je mi 24 let a i přesto, že jsem vdaná a čekám mimi, cítím se stále jako náctiletá a myslím, že vám dokáži dobře porozumět.